LED Tabela Kayan Yazı Kaç Watt Çeker?

LED tabela kayan yazı kaç watt çeker

LED Tabela Kayan Yazı Kaç Watt Çeker?

Led Tabela Kayan Yazı Kaç Watt Çeker?

Led Tabela Tasarrufu

Devir tasarruf devri. Elektrik harcamaları işletmelerdeki maliyetlerde önemli kalemler arasında yer almaya başladı. Hatta hizmet sektöründeki bazı işletmeler belirli saat aralıklarında özellikle cafe tarzı yerlerde ısıtma amaçlı kullanılan ısıtıcılarda elektrik maliyetini müşterilerden almaya başladı. Hal böyle olunca led tabela sistemlerini kullanan ve bu oluşan maliyetten asgari ölçüde etkilenmek isteyen firmalarda led tabelaların ne kadar elektrik harcadığı (led tabela kaç watt çeker) ile ilgili araştırmalara başladı.

Led Tabela Kayan Yazı Kaç Watt Çeker Maliyet Hesabı

Led tabela kayan yazı sistemleri sürekli tanıtım ve marka ismi ile kampanya ve ürün bilgisini hedef kitlenin sürekli aklında kalmasını sağlayan en ideal ve en ekonomik yöntemdir. Enerji maliyetlerindeki dalgalanmalardan en az etkilenmek içinde diğer reklam yöntemlerinin aksine led tabela sistemleri daha avantajlı durmaktadır. Nedenine gelirsek led sisteminin aydınlatma ve enerji sarfiyatı açısından diğer sistemlerden daha avantajlı olmasından kaynaklanmaktadır. Kullanım alanına göre farklı harcamalar oluşsa da bir led tabelanın en parlak seviyede kullanılması halinde tüketeceği elektrik harcaması 5 amperdir. Bu da led tabelanın en parlak seviye kullanılması halinde 25 watlık bir harcama yaptığı anlamına gelmektedir.

Bazı müşterilerimiz özellikle p10 led panel kayan yazı sisteminin kaç watt yaktığı ile ilgili sorular sormaktadır. Özellikle tasarruflu olup olmadığını merak etmektedir. Kıyas olarak ise eski model tüp panellerle kıyaslama yapmaktadır. Örneğin 24 ve 15 p10 panellerden oluşan iki adet kayan yazı tabelası oluşturduğumuzu varsayalım. Renk seçeneği olarak ta kırmızı seçmiş olalım. Bu iki tabelanın da 16 saat boyunca çalıştığını düşünelim. Aylık kaç watt enerji tüketeceğini hesaplayarak oluşacak maliyetin tasarruflu mu değil mi olduğuna karar verelim.

Hesaplaması oldukça basit bir işlemle bunu ortaya çıkarabiliriz. 24 panelli bir led tabela sisteminde 16 saat boyunca açık kaldığı düşünülürse ortalama 250 watt bir enerji harcar. Aylık olarak bu 120 KW enerji harcandığını gösterir. Bunun işletmeye maliyeti ise ortalama 120 lira gibi bir rakamdır. 15 panelli bir led tabela kayan yazı sistemi kullanılırsa bu rakam ortalama 60 liraya tekabül etmektedir. Burada değişkenlik gösteren durum elektrik tarifesidir. Fakat sarfiyat açısından bakıldığı zaman çekilen watt düşük olduğu için diğer sistemlere göre daha ekonomik olmaktadır.

Led Panel ve Özellikleri, Led Panel Kullanımının Avantajları hakkında tüm detaylı bilgilere LED PANEL sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Led Tabela Sistemlerinde Enerji Tasarrufu Nasıl Olmalıdır?

Led tabelalar elektrik sarfiyatını en az seviyede tüketen elektrikli tabeladır. Burada elektrik harcamasını azaltan ledin ve işlemin kendisidir. Led tabelalarda bulunan ledler doğrudan akımla çalışırlar. Bu çalışma prensibi enerji tasarrufunu sağlayan en önemli özelliktir. Ülkemizde 220 volt dalgalı akım şebekeden gelir. Ledler 2 ile 4 arası volt ihtiyacı duyarlar. Led tabelaların içerisinde bulunan güç kaynakları bu 220 Volt dalgalı akımı 5 Volt doğru akıma çevirir. Buda enerji tasarrufunu sağlar. Geriye kalan kısım ise ne kadar led kullanılacağıdır. Normal bir kullanım reklam ve tanıtım amaçlı kullanılacak diğer tabela sistemlerinin yarısı kadar bir enerji sarfiyatı ile yüzde elli bir enerji tasarrufu sağlanmış olur. Led tabela kayan yazı sistemlerinin işletme maliyetlerinde uzun vadede de çok daha fazla olumlu etkiye sahip olduğu bir gerçektir. O nedenle hem kullanışlı oluşu hem de enerji maliyetleri açısından uzun yıllar boyunca kullanılabilecek led tabela sistemlerinden yararlanılması daha mantıklı bir karar olacaktır. WOW Teknoloji Aş olarak değerli müşterilerimize www.kontrolkart.com sitemiz üzerinden led tabela satışlarımızı sunuyoruz.

Bu gönderiyi paylaş