Genel

Led Tabela Hata Kodları

led-tabela-hata-kodlari

Led Tabela Hata Kodları Nelerdir?

Led Tabelanızda kullandığınız powerled programı, tabelanızdaki kayan yazıları TF serisi kontrol kartlarıyla yönetmek için kullanılan bir programdır. Program kurulum, kullanım veya daha sonraki aşamalarda çeşitli nedenlerden dolayı led tabela hata kodları ile karşılaşabilirsiniz.

Led tabelalarda kullanılan kayan yazılar powerled programı kullanılarak oluşturulur. Kullanım aşamasında veya kurulum yapılırken yanlış ayarlar kullanılması hata kodları vermesine neden olur. Yazı ayarları yanlış yapıldığı zamanda led tabelada hata kodu gösterilir. Bu hata kodlarının birçok anlamı vardır. Faklı hata kodları ve bu hata kodlarının nasıl giderileceği aşağıdaki gibidir:

USB: Led tabelanıza usb flash bellek taktığınız zamanusb yazısı görünür. Henüz flash bellek takmadığınız halde bu uyarı mesajı görünüyorsa uzatma kablonuzda sorun olduğu ortaya çıkar. Başka bir kablo ile denediğinizde usb hata kodu veriyorsa usb flash bellekte sorun olduğu anlaşılır.  USB flash belleği taktıktan sonra USB 20%    bu uyarı çıkıyorsa flash belleğin okunmaya başladığı anlaşılır. İşlem sonunda OK yazısı ile programın başarılı bir şekilde led tabelaya aktarıldığı anlaşılmaktadır.

E004: Bu hata ekran ayarlarını yanlış girmenizle alakalıdır. Ekran parametreleri dâhil seçeneği işaretlenerek giderilir. Şifresi:168 olarak girilecektir.

E007: Bu hata ise ekran ölçüsü ile tf serisi kartın uyumsuz olduğunu gösterir.

E008: Yükseklik ölçüsü ile kontrol kartının uyumsuz olduğunu gösterir.

E009: Pixel ölçüsü ile kontrol kartın uyumsuz olduğunu belirtir.

E016: Programa eklenmiş olan bazı programların silinmesi gerektiğini belirtir.

E100: Flash bellekte power led programının bulunmadığını belirtir.

E101: Bu hata kodunda ise programın düzgün bir şekilde okunamadığını belirtir.

E102: USB özel dosya sistemine sahipse bu hatayı verir. Flash belleğinizi Fat32 olarak biçimlendirip hatayı giderebilesiniz.

E103: Hatası Kayıt edilmiş powerled program dosyası açılamıyor, flash diski değiştirin veya yeniden deneyin.

 E110: Program ile kontrol kartının uyumsuz olduğunu gösterir.

DHCP: Özellikle Network girişli modellerde görülür. Otomatik ıp almaya çalışırken görülebilir.

İlgili Yazılarımız