Genel

Kayan Yazı Programı

kayan-yazi-programi

Led tabela sistemlerinde satın alınan led tabelaları uygun kontrol kartlarla birlikte kullanmaya başladığınız andan itibaren karşılaşacağınız ilk sorun; led tabela sisteminde görünmesini istediğiniz slogan, ürün tanıtımı, firma ismi, kampanya bilgisi ve ya reklam amaçlı müşterilerinizin görmesini istediğiniz herhangi bir kayan yazıyı nasıl oluşturacağınız sorunudur. Bu sorunu yâda engeli internetten ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz Ledart kayan yazı programları ile çok rahat aşabilirsiniz. Bu makalemizde WOW. Teknoloji Aş. olarak sizlere adım adım led kayan yazı programının kurulumunu ve nasıl kullanılması gerektiğini anlatacağız. Led tabelanıza uygun kontrol kartları ise sitemizden çok rahat temin edebilirsiniz.

Kayan Yazı Programı Nedir?

Kayan yazı programı led tabela sistemlerinde firmaların müşterilerinin görmesini istediği her türlü kayan yazıyı oluşturabilecekleri bilgisayar programıdır. Bu sayede uzun yıllar kullanışlı olan led tabelaları değişen rekabet koşulları ve değişen ürün yelpazelerine göre güncelleyebilirsiniz. Bir yazılım programı olan kayan yazı programını bilgisayara kurulduktan sonra led tabelanızın ekranında hangi kayan yazıyı hangi tarzda göstermek isterseniz makalemizin diğer kısımlarında bahsedeceğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Led tabelanızda kayan yazılar da yapacağınız tüm değişiklikleri led tabelanıza uyumlu kontrol kartların bağlı olduğu bilgisayarınıza indirdiğiniz led tabela kayan yazı programı sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kayan Yazı Programı (Led Tabela Programı) İndir

P10 kayan yazı , led tabela , programlanabilir kayan yazı gibi isimleri ile aratılan led kayan yazı programını arama motorlarına Ledart programı yazarak çok rahat bulabilirsiniz. Ledart programı yani led kayan yazı programını indirdikten sora ise makalemizin geri kalanını takip etmeniz gerekmektedir. Led tabela sistemlerinde kayan yazı programlarını doğru ve etkin kullanmak isteyen müşterilerimize sunduğumuz teknik destekten yararlanmak için sitemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Google arama motoruna yazdığınız Ledart kayan yazı programı kelimelerinin ardından karşınıza çıkacak binlerce site üzerinden en uygununu seçmek için makalemizin devamın okumanızda fayda var.

Program Nasıl Kullanılır?

Öncelikle doğru kayan yazı programı için doğru adreste bulunmanız gerekmektedir. Ücretsiz bir şekilde kayan yazı programı gezginler isimli internet sitesinde çok rahat bulabilirsiniz. İnternet deryasında android uygulamalarında birçok farklı yerden kayan yazı programlarını bulmanız mümkündür. Fakat gezginlerden çok daha kolay ve rahat bir şekilde bu işlemi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Gezginler isimli siteye yazacağınız Ledart kayan yazı programında karşınıza çıkacak olan programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Programı indirirken antivirüs programı ile taramanız gerekmektedir. USB flaş belleğinize de bu programı saklayabilirsiniz. Bu sayede tekrardan indirmek zorunda kalmayacaksınız. Android telefonlarla da kontrol edebileceğiniz led tabela istemlerini bu sayede android cihazla uyumlu ve eşgüdümlü kullanabileceksiniz. Kayan yazı programını kullanmak için çok fazla teknik bilgi birikimine teknik alt yapıya sahip olmanız gerekmemektedir. Bu makalede gerekli bilgileri aldığınız gibi videolarla da program mantığını kavrayıp tabelanızı çalıştırabilirsiniz.

Programın Şifresi

Programı ilk çalıştırdığınız zaman karşınıza çıkan ekranda araçlar kısmına girip ayarlar bölümüne girmeniz gerekmektedir. Ayarlar kısmına girildiğinde ise kayan yazı programlarında sabit kullanılan bir şifre talep edilmektedir. Bu şifre 168 olarak belirlenmiştir. Kayan yazı programı şifresi sabit olduğundan işiniz biraz daha rahat ve hatırlanması kolay olacaktır. Şifreyi girdikten sonra kayan yazı programının geri kalan ayarlamalarını yapabilirsiniz.

Program Kurulum Aşamaları

İkinci adım olarak program sizden tabelanızın genişlik ve yükseklik ölçülerini gireceğiniz bir paneli karşınıza çıkaracaktır. Burada dikkat edilecek husus led tabelanızdaki panel sayısıdır. Çünkü bir panelin ölçüsünü kaç adet varsa onla çarpıp programa yazmak gerekmektedir. İç ölçüler baz alınacaktır. Çerçeve ölçüleri programın çalışmamasına ve kayan yazının istenilen okunaklıkta olmamasına neden olacağı unutulmamalıdır. Genişliği 32 cm olan bir panelden 5 adet kullandıysanız 160 olarak genişlik yazmanız gerekmektedir. Yükseklik olarak 16 cm ölçülerinde olan iki panel kullandığınızı varsayarsak 32 cm olarak da yükseklik ölçüsünü girmeniz yeterli olacaktır. Renk seçeneğini RG kısmından seçeceksiniz. R seçerek kırmızı rengini seçeceğiz.

Kontrol kart sitemizden aldığınız kontrol kart modelini seçtikten sonra ise tarama frekansı seçeneğinden en üstte bulunan genel p10 seçilecektir. Panel setup seçilerek kaydet işlemi gerçekleştirilir. Programa ne ekleneceği ise en üstte birçok seçenek olarak sunulmuştur. Üst kısımda program sekmesini seçtikten sonra kayan yazı oluşturmak için metin ekle seçeneği seçilerek kayan yazı oluşturulabilir. Yazımızı yazıp karakterler oluşturulur Ön izleme sayesinde yazının tabelaya sığıp sığmadığı görüntülenebilir. Seçenekler kısmında sürekli sola kısmında sürekli sola kısmı var. İşlem kısmında seçeceğiniz flaş seçeneği ile yazınızın flaş şeklinde yanıp sönmesi sağlanabilir. Seçenekler müşterilerin beklentilerine göre oluşturulabilir. Kayan yazımızın kaç saniye görünmesini istiyorsak dur seçeneğinden ayarlama yapılabilir. Hız kısmından da yazı animasyonunun hızı ayarlanır. Metin eklendikten sonra tekrar program ekle yapılır aynı şekilde ilkyazımızdan sonra kayan yazı formatında hangi yazımızın görünmesini istiyorsak onu yazarız. Daha sonra tarih ve saat istenirse eklenebilir. Bu işlemleri her seferinde program ekle butonundan yapabiliriz.

İşlem bittikten sonra dosya kısmında USB’ye ver kısmı var. Bunun için flaş takıp USB belleğine ver kısmı işaretlenecek. Kaydet işleminden sonra yapılan çalışma USB’ye kaydolur. Bu çalışma Led tabelanın kontrol kartına takarak kayan yazı led tabelamıza aktarılmış olur. Programın nasıl kurulduğu ile ilgili aklınızda hala sorunlar varsa bunun ile ilgili firmamızın profesyonel ekipleri tarafından çekilmiş olan videoları izleyebilirsiniz. Kayan yazı kurulum ve kullanım videoları ile ilgilide firmamızın paylaştığı linkleri tıklayarak görüntülü bir şekilde led kayan yazı programınızı internetten indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer Power led kayan yazı programı kullanıyorsanız, Power Led kayan yazı programı hakkındaki tüm detaylara Powerled Hata Kodları ve Çözümü sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılarımız